.

Yüzlerce renk, yüzlerce model

Alya, birçok çeşitten oluşan modern perde sistemlerini, mekana uyum sağlayacak ürünler seçerek tasarlamaktadır. Mekana farklı bir hava katan perdeler, ışığı estetik bir şekilde yönetmenizde de oldukça önemli bir yere sahip. Deneyimli tasarım ve ürün ekibimizle projelendirme, montaj ve uygulama hizmetlerimizden yararlanabilir, hayalinizdeki mekan tasarımına hemen kavuşabilirsiniz.

Modern perde seçenekleri konusunda bilgi edinmek için sayfayı aşağıya doğru takip edebilirsiniz.


Hazır Perde Grupları

Dikiş ve üretimi perdeciler tarafından yapılmayan, sadece ölçümlendirme neticesinde fabrika ve atölye gibi benzeri yerlerde, mekana özel üretimi yapılan, mekanizmalı perde gruplardır.

 

Alüminyum Jaluzi Perde

16, 25 ve 50 mm bant genişliğindedir. Jaluzi perdeler işlevsel olarak diğer perdelere göre daha fazla özelliğe sahip olduğu için toplama payının az olması tavan mesafesi sınırlı olan yerlerde dahi sorunsuz kullanım sağlar.

 

 

Ahşap Jaluzi Perde

25, 35 ve 50 mm bant genişliğindedir. Ahşap jaluzi perde renkleri 10 adedi geçmeyecek kadar azdır. Alüminyum jaluzi perde ile kıyaslandığında, oldukça sıcak ve dekoratiftir ancak alüminyum jaluzi perde kadar örtücü değildir.

 

 

Stor Perde

Stor perdeler ahşap, kumaş, tül ve pvc benzeri farklı materyallerden üretilir. Ev dekorasyonu konusunda en çok tercih edilen perde modelidir. Mobilya ve diğer aksesuarlara da uyum sağlayabilecek çok fazla renk seçeneğine sahiptir.

 

Kumaş Stor Perde

Mağazamızda ithal ve yerli olmak üzere 100’den fazla renk, kumaş ve desene sahip kumaş store perdeyi bulabilirsiniz. Mekanizma olarak genelde zincir kontrol sistemli veya yaylı kontrol sistemli üretilmektedir.

 

Ahşap Stor Perde

Yıkanma özelliği olmayan bu perdeler, ip kontol sistemi ile çalışmaktadır. Mağazamızda ithal ve yerli olmak üzere 50’den fazla renk, kumaş ve desene sahip ahşap store perdeyi bulabilirsiniz. 

 

Güneş Kırıcı Stor Perde

Yoğun olarak işyerlerinde kullanılır. Screen perdeler ince file şeklinde dokunmuş cam elyafı üzerine pvc kaplamadır. Bu sayede kapatıldığı halde bile gün ışığını filtre ederek enerji ve ısı tasarrufu sağlar.

 

Bambu Stor Perde

25’in üzerinde renk ve desen seçeneği bulunur. Kullanıldığı yere göre oldukça dekoratiftir. Rulo veya katlamalı toplanır yapılabilir. Doğada su içinde yetiştiği için kolayca yıkanabilir. Uzun ömürlü ve ip kontrollüdür.

 

Hasır Stor Perde

Jüt, keten, muz elyafı gibi doğal malzemelerden dokunmuşlardır. ip kontrollüdür. rulo ve katlamalı toplanır sisteme sahiptir. 80'in üzerinde renk ve desen seçeneği bulunur.


 

Dikey Perdeler

9 cm ve 13 cm bant genişliğindedir. sağa sola toplanır yada ortadan açılır sisteme sahiptir. Bantları kendi ekseni etrafında 180 derece çevirerek ışık kontrolüne yardımcı olur. Tam örtücü özelliğe sahiptir.

 

Panel Perde / Japon Perde

Son yıllarda oldukça tercih edilen hazır perde sistemidir. Ortadan açılır veya sağa sola toplanır üretilebilir. İp kontrollüdür. Özellikle geniş ve yere kadar olan pencerelerde tercih edilmelidir.

 

Ondulette Perde

Bantları özel kesimli jaluzi perdedir. Bant genişliği 35 mm’dir. 7 farklı renk seçeneği bulunur. Alışıla gelmiş jaluzi perdeye kıyasla oldukça dekoratif ve estetik bir görünüme sahiptir.

 

Silhouette Perde

Tasarlanmış en dekoratif, zarif ve kullanışlı perdeler arasındadır. İki tül arasına yerleştirilmiş kumaş dilimleri sayesinde hassas bir ışık kontrolü yapılabildiği gibi, kapandığında da kullanıcıya tam bir örtücülük sağlar.

 

Duette Perde

Tam bir çözüm perdesidir. Açılı, üçgen, tavan ve dairesel pencerelerde rahatlıkla kullanılabilir. İp kontrollüdür, İp mekanizması sayesinde yukarı ve aşağı kolayca hareket ettirilebilir.

 

Plise Perde

Açılı, üçgen, tavan ve dairesel pencerelerde rahatlıkla kullanılabilir. İp kontrollüdür, tavan, kış bahçesi veya çatı pencerelerinde mafsallı ve kasalı uygulanır.